Jdi na obsah Jdi na menu

HALOVÉ ZÁVODY ALBERTOVEC 16.2.2008

Závody na Albertovci bez slatiňanských spřežení

Bohužel ,kdo jste se letos na Albertovci těšil na starokladrubské vraníky ze Slatiňan,budete zklamán.Závodit nebudou,a tak nejbližší příležitost ,kdy je můžete vidět v "akci",budete mít až na domácí půdě ve Slatiňanech 22.3.Tím pádem na Albertovec nejedu ani já,ale snad pro Vás zajistím kompletní servis - výsledky,fotografie i něco kolem průběhu závodů.
Oficiální název je "2.halové závody spřežení na Albertovci".V loňském roce byla hala kompletně vyprodaná a závody měly úžasnou atmosféru.Ač je Albertovec pro mnohé z Vás poněkud " z ruky" věřím,že si tam cestu najdete.Můžete se podívat na rozpis závodů a pokud chcete mít jistotu ,tak si rezervujte vstupenku na webových stránkach Hřebčína Albertovec.

2. HALOVÉ ZÁVODY SPŘEŽENÍ NA ALBERTOVCI

Závody byly oproti loňskému roku podle zúčastněných oddílů takřka výlučně „moravskou“ záležitostí,až na jednoho polského účastníka a p.Nesvačila st.,i když jak známo,jeho starokladrubští bělouši jsou ustájeni v Moravském Krumlově.

O závodech mi napsal a několik fotografií (celkem 31) připojil pan Jiří Gebauer.Patří mu za to můj dík.Zde je jeho krátký komentář :

V sobotu 16. února proběhly v Hřebčíně Albertovec halové závody spřežení, pořádané domácím JK. Soutěží se zúčastnilo celkem sedmnáct startujících. Statut mezinárodních závodů zajistil jeden polský účastník dvojspřeží – Przemyslav Stroka s koňmi Tajniak a Loset.Nakonec dosáhl i „na peníze“ a skončil pátý.

V soutěží jednospřeží mezi sedmi účastníky byl nejlepší domácí Marek Jirgala s Maximusem P před Martinem Cábem s Figo ze stáje Cáb a třetím Václavem Coufalíkem s Vinckem z JK Jiskra Loučka.
V soutěži dvojspřeží ovládl startovní pole a zvítězil, rovněž mezi sedmi konkurenty Václav Coufalík s Karmen 4 a Jery z JK Jiskra Loučka, druhý byl opět domácí Marek Jirgala s Amantem 1 a Idarem a třetí Jaroslav Juráň se Senzaci 1 a Sandy 2 ze stáje Jaroslav Juráň-JUKO .
Jen tři účastníci se představili v soutěži čtyřspřeží a zvítězil zástupce hřebčína Favory Jiří Nesvačil s koňmi Favory Ramata XV-12, Favory Amaranta XV-10, Favory Falstra XV-15, GSS Salamanca XXVIII-41, druhý skončil opět domácí Jaroslav Jirgala s Laurou 6, Fančou, Farem a Amarisem. Třetí příčka patřila Kateřině Sklenské s koňmi Soneta 4, Medea 3, Greta 1 a Zoja reprezentující JO TJ Sokol Kubšice.

Atmosféra byla výborná a plně obsazená hala. Hudbu zajišťoval Ludvík Janďourek a velmi dobře hlásil Libor Ziegl.

„Se závody jsem byl spokojen, dařilo se nám. Máme mladé koně, teprve ve výcviku. Syn Marek vyhrál jednospřeží, ve dvojspřeží byl druhý a já ve dvojspřeží čtvrtý a ve čtyřspřeží druhý. Závody doprovázela perfektní atmosféra s plně zaplněnou tribunou a hudba byla také perfektní. Myslím si, že takové závody jsou i jako show a jsem rád, že všechno dopadlo dobře“ řekl po závodech Ladislav Jirgala z pořádajícího oddílu JK Hřebčín Albertovec.

Celkové výsledky : JEDNOSPŘEŽÍ - DVOJSPŘEŽÍ - ČTYŘSPŘEŽÍ

Ještě jeden krátký komentář od Pavla,diváka na závodech :

"Hala vypadá velmi dobře. Tribuna k sezení s podprdélníkama - při té zimě byly velmi vítané. Zázemí - velmi dobré, zatím jsem lepší neviděl. V baru se promítalo na plátno dění na kolbišti, takže i když se šel člověk občerstvit, tak byl informován. Závody měly velmi dobrou atmosféru. Velký díl práce odvedl spíkr i s dýdžejem. Výkony na kolbišti podávali všichni aktéři maximální. Je pravda, že pořadí vystihuje přiježděnost koní a zručnost vozatajce. I přesto, že mnozí závodníci představili nové, mladé koně (Haitl, Jirgalové, Sroka)a další účastnící i se svým spřežením byli poprvé na závodech, snažili se podat všichni maximální výkon, což publikum odměňovalo potleskem. "

Pavel je i autorem fotogalerie ze závodů.

Jinou fotogalerii si můžete prohlédnout na stránkách Hřebčína Albertovec

Poslední letošní oficiální halové závody jsou u nás ve Slatiňanech,tak doufám,že účast a atmosféra bude alespoň taková,jako ta popisovaná na Albertovci.