Jdi na obsah Jdi na menu

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mirek - NHK

28. 4. 2008 8:31

Určitě to nebyla žádná legrace,co se týká zapisování,komentování,zpracování výsledků atd.Se vším,co je zde v diskuzi uvedeno se dá souhlasit.Jen opravdu doufám,že k tomu poučení dojde a příště to bude zase o něco lepší.
Mě osobně trochu zklamal televizní záznam,důvody jsem už napsal.

pavel - NHK

27. 4. 2008 16:07

Je jasné, že zapisovatelka zapisuje jen pro potřeby komentátorů a ofi čas je ten co napíše rozhodčí na protokol. Jinak jsem viděl, že světelná tabule umístěná mezi ovesnou a jezírkem byla čitelná jen u jezírka a i to s potížemi. Tabule u metrů byla zas postavená tak šikovně, že ji bylo vidět jen z některých míst a to ne celou. U ovesné rozhodčí nekontroloval důsledně shoditelné prvky a jednou musel být start opakován.

HelenaG - fuj chyby

27. 4. 2008 13:57

... a omlouvám se a poučím z chyb (vYzdvihuji)... sorry.

HelenaG - re Pavel

27. 4. 2008 13:53

Od zahájení maratonu do soutěže jedniček jsem zapisovala já :o) Takže ti mohu potvrdit, že to šichta je, protože ze 4-6 překážky nehlásili časy vůbec, zmatené bylo zpočátku číslování (pony a singly), v budce jsme se sotva tři + papíry vešli a výhled skutečně nebyl (viz foto Franty s dalekohledem :o). Navíc komunikace s německým komentátorem v angličtině.. (jemu tedy ale, stejně jako Frantovi, všechna čest!) To si ještě před budku chtěl Honza Exnar postavit ráno dva kočáry, načež byl Frantou už poněkud ostřeji vykázán - neviděli bychom ani na můstek u kůrkáče. Též kdyby stánky vpravo stály o 100 m dozadějc, bylo by lépe - a vyvýšená špačkárna by třeba nebyla. Ve fofru, kdy ti najednou hlásí časy tolik překážek, je potřeba být na obou stranách přesný a mít přehled (vizdvihuji práci na čísle 1!). Ve finále jsme ani nehlásili časy, které nám překážkoví pouze "odhadovali", protože např. neviděli sami na tabuli. Jsem ale přesvědčená, že příště to bude veselejší a dokonalejší :) Nevadí mi chyby, pokud se z nich dá poučit (a poučí).
Pes: Ta zapisovatelka zapisuje pouze pro potřeby komentátorů. Oficiální zápisy se dělají u překážek a pak na kolech sváží do hřebčína, kde letos Jarda Kosař výsledky zpracovával.

pavel - NHK

22. 4. 2008 19:41

Špatně napsáno, moje chyba, nerozčiluje mně slovo vozárna , to bylo jen takové popíchnutí. Jinak ještě tento výraz nezareg.
Stran zápisu výsledků. Loni psali, tedy u jezírka , ovesná a metry(u metrů byl místo desky kámen) - ostatní pokud měli tabule a psali u vjezdu nevím neobíhal jsem to dokola. Pan Petřík je komentátor "1*******". Jeho německý kolega se taktéž snažil, bylo slyšet, že ví o čem mluví.
Nachomejtl jsem se k debatě ing. Gotthardové s přáteli, kteří jí vytýkali transparenty ověšené překážky a další věci - z debaty vyplynulo, že peníze se potřebují.
Stanoviště komentátorů je na tom místě od prvních závodů. Možná by to do budoucna chtělo postavit nejakou "špačkárnu". Ale to je všechno o penězích. Pokud, jak jsem si všiml, všechno zapisovala jedna zapisovatelka, tak klobouk dolů. Když se vezme, že se pohybovaly po maratonu rázem 4 kočáry tak to bylo co jedna minuta to čas. Od 8 do půl šesté - slušná šichta

HelenaG - vozárna :)

22. 4. 2008 17:43

Pavle, nevím, co tě na tom slangu tak rozčiluje. Vozárna se běžně používá. Naopak u chlaďasů se říká formanka.
Jinak obdivovala jsem chlapíka na dřevech, který výsledky psal na papír - přeběhnout celou překážku dolů, po lávce přes vodu, zapsat (v jednu chvíli psal 3 výsledky najednou z hlavy) a fofrem nahoru na start. Dokonalé. U ostatních překážek, přiznám se, jsem nesledovala. Určitě by to sneslo ještě více pomocníků, i organizátoři by měli více klidu. Příště také myslet na to, jak se komentuje komentátorům, když vidí jen 1 překážku (a druhou s dalekohledem po vyklonění z budky) a když jim ze dvou překážek nikdo nehlásí časy. Celkový dojem mám ale pozitivní a už se těším na další. Vozárnu ;o))

Mirek - Rudolfův pohár na ČT4

22. 4. 2008 17:31

Tak jsem z toho záznamu tak trochu na rozpacích,ale asi těžko se dá do 50 minut dostat vše.Co mě tam ale vadilo - nevím,odkdy tam byla televize,ale zcela chyběly záběry z drezury,snad mohly být představeny všechny překážky maratonu (pevné kamery byly na třech),nevím proč komentátoři v drtivé většině případů neřekli,jaké koně (plemeno) je v zápřeži a v neposlední řadě se asi zapomnělo na soutěž poníků (ale to si nejsem úplně jistý,měl jsem výpadky signálu).
Asi tolik k tomu.Co si myslíte Vy ?

Mirek - NHK (pavel, 22. 04. 2008 10:07)

22. 4. 2008 11:49

Asi to tak je...K tomu videu - já když sem něco dávám,tak je to vždy odkaz,protože kapacita tady na serveru je asi 5 MB.Ale kdybys to zkusil třeba dát na N-joy nebo Youtube,tak by to určitě šlo.

pavel - NHK

22. 4. 2008 10:07

Organizace závodů a ať malých či velkých, vždy předpokládá zajistit dostatečný počet pomocníků. Pokud může u jedné překážky dobíhat pomocník a zapsat proč to nejde u druhé. Pokud někdo řekne, že nemá papír, je to jen výmluva proč to nepsat. Jinak poředí startujících je dáno, čili může být dopředu nalajnována tabulka a jen dopsat čas. Samozřejmě, tabule musí být přiměřeně umístěna, aby rozhodčí (pomocník) nemusel běžet daleko a aby to bylo i přístupné pro většinu diváků. Toť problém u překážky pod kaštany a kalouskova labyrintu. Jinak závody skvělé, i nedělní načasování. Nafotil jsem něco málo fotek a natočil nějaká videa . Fotky asi dám na rajče, videa ještě nevím co s něma. Původně jsem je chtěl poslat, ale průměrně mají 15 mega. Až to povečerech popíši tak se ozvu.

Mirek - Re: pavel, 21. 04. 2008 22:09

22. 4. 2008 9:47

Myslím,že na 2,4,5,6 a 7 by časy měly být.I když na startu sobotního maratonu bylo 96 kočárů,určitě by se to nechalo zvládnout.Živě si to pamatuji loni,kdy na "Jezírku" byly výsledky psáné na kus balícího papíru zvýrazňovačem...Třeba se příští rok najde sponzor a výsledky,třeba i dílčí,budou prezentovány důstojně.
Stánkaři jsou kapitola sama o sobě a je to vcelku jejich problém,jestli prodají nebo ne,hold někde cetky nejdou na odbyt.Jinak závody SKVĚLÉ !!!

pavel - Re: Pozdrav a díky :o)

21. 4. 2008 22:09

Nevím proč vozárna - to nebyli chlaďáci s fasuňkem. Pokud mně ná paměť neklame tak se mluvilo v sobotu o maratoňáku, nebo o maratonském kočáře a v neděli se jezdilo jen s kočárama. Jinak když bys nafotila diváky na maratonu a parkuru, o drezůrách raději ani nemluvit, tak při porovnání zjistíš , že 75% se opakuje. Možná je to tím, že vozatajských závodů je túze málo. Ono asi s těma divákama je to stejné jak na formance.
Pokud se týká postřehů, jeden již jsem probral s pí Ředitelkou - tabule byly nachystány, ale časy psali jen u "metrů" ostatní 4,5,6,7, nic u 1 a 3 jsem nebyl,tak aby nepomlouval. Někteří se vymlouvali, že nemají papír. Je to škoda. Jinak to byl slušný fofr, co 5 minut kočár.
Jedna perlička- v neděli jeden stánkař - cukrovinky - prohlásil stojí ty závody h....o nechoděj žádný lidi. Bylo půl 11. Počasí ....

Mirek - Re:HelenaG

21. 4. 2008 7:55

Díky za nabídku,budu moc rád když mi něco pošleš.Škoda,že ti naši tak dopadli.Zejména Kateřiny Neumannové je mi docela líto.Ale ještě bude dost příležitostí,jak to napravit.

HelenaG - Pozdrav a díky :o)

20. 4. 2008 23:42

Míro, opravdu moc ráda jsem tě poznala osobně. Pro mě o to lepší, že se tak stalo na akci, která mě po dvou letech zas dostala mezi kočáry. Neuvěřitelná atmosféra a stejně jako před lety - příznivci vozárny nezklamou a přijdou, jak bylo vidět, fandit a mrznout v absolutně jakémkoliv počasí. Máte vy všichni nadšenci můj obdiv, v sobotu jsem se bála, že tam budeme s pořadateli sami a vida. Míro, pokud budeš chtít, můžu ti někdy v půli týdne přidat slatiňanské zápřeže do galerky. Dřív bohužel nestihnu, promiň, ještě mě čeká další cestování.

Mirek - Rudolfův pohár

20. 4. 2008 22:12

Byl bych rád,kdyby do diskuze přispěl i někdo jiný než Pavel.Zejména bych přivítal postřehy z letošního Rudolfova poháru a pak taky něco o těchto stránkách,zejména co navrhujete zlepšit.

Mirek - Re:dík (pavel, 15. 04. 2008 20:44)

17. 4. 2008 10:06

No nic moc,půl pátá...Já se rozhodnu až bude startka na maraton podle toho,jak pojedou naše slatiňanská spřežení.Od nás ze Slatiňan je to sice nějakých 40 km,ale budu se přesouvat vlakem,tak to snad nebude moc velký horor.

pavel - dík

15. 4. 2008 20:44

Dík za info o změně startu. rodinku jsem už informoval, že mají v půl páté budíček. Řičej blahem

pavel - první dojmy

14. 4. 2008 19:47

Když jsem si přečtl startku víkendových závodů v NHK, tak mě napadlo - Kdo nás bude reprezentovat na MS jedniček a čtyřek? Určitě se budou chtít prosadit ostřílení reprezentanti, ale objevují se i noví potenciální adepti. No uvidíme o víkendu jak natom po zimě jsou.

Mirek - Re:přísedící (pavel, 01. 04. 2008 20:50)

2. 4. 2008 12:30

On vlastně ten "přísedící" opravdu sedí při klasickém parkuru a při drezuře.V hale a u maratonu je to jasné.Takže je to 2:2...No ale termín "přísedící" je danej.Jinak děkuju "třesoucí se ruce starce" za oživení fóra !!!

pavel - přísedící

1. 4. 2008 20:50

Není potřeba brát vše, co třesoucí se ruka starce, napíše. Já jen položil řečnickou otázku - proč je na maratoňáku přísedící, když stejně celou dobu stojí?

Mirek - Re:pavel, 01. 04. 2008 09:24)

1. 4. 2008 15:03

Asi budu muset začít sledovat i stojící přísedící...
No,k tomu Rudolfově poháru - jeko je předběžný počet startujících,tak je i TV přenos předběžný.Opravdu jasno budeme mít asi až na místě resp. až to uvidíme v TV programu.Alespoň předběžnou startku se pokusím zajistit,i když to asi bude těžké - ve Slatiňanech jsem doma ,tak to šlo,ale v Kladrubech nikoho neznám.A jak jsem již upozorňoval,nejsem koňák.Ale samozřejmě zkusím.Mimochodem,všiml jsem si,že před závody ve Slatiňanech se objevila startka i na stránkách NHK.A web ČJF o spřeženích taky doznal změn,zdá se,že je i čerstvější.A je to dobře.