Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

startka HM

(Mirek, 4. 6. 2008 14:41)

Startka je ode dneška k dispozici na příslušné stránce

závody Heřmanův Městec

(Jana, 4. 6. 2008 9:55)

Uzavěrka přihlášek na závody byla 2.6. Nebyl by k dispozici alespoň předběžný seznam startujících,ať víme na co se máme těšit v jednotlivých kategoriích?

noticka

(pavel, 26. 5. 2008 20:07)

Zpracování výsledků na větších závodech dělá p. Kosař, který je potom dává na web. neznám přesný mechanismus jak je to s jeho účastí přímo na závodech, ale asi jej musí pořadatel pozvat = zaplatit cesťák..... Jinak dává na web asi až pořadatel výsledky pošle.
Jinak udělal jsem i něco málo fotek a videí, ale jaksi mně od minulého týdne hapruje domácí PC tak nevím kdy to zveřejním.

Závody spřežení Ruda

(pavel, 25. 5. 2008 22:41)

No jak vidno, o průběhu závodů v Rudě žádná zpráva, tak aspoň něco málo. Účast 6 jedniček, 7 párů. Vítěz drezury jedniček Pavel Drbohlav s klisnou Feketa. Vítěz dvojek domácí Alexandr Soukup s Galicií a Gramem. V maratonu si pravděpodobně vítězové drezury nepohoršili, neboť co jsem viděl, tak na překážkách byli jedni z nejrychlejších, Alex. Soukup na některých rychlejší než jedničkáři.

Závody spřežení RUDA

(Mirek, 21. 5. 2008 13:47)

Hledám zpravodajce a fotografa ze závodů v Rudě.Chcete-li mi někdo pomoci,napište.Díky.

Ksiaz

(Mirek, 20. 5. 2008 0:15)

No jo,chybička se vloudila...Polepším se.

CAI - Ksiaz

(pavel, 19. 5. 2008 13:25)

A i v jednospřeží si nakonec dokázal český zástupce (Tomáš Jelinek) polepšit.Pěkné !!!
Se kterou kobylkou v jedničkách Tomáš závodil? marushkou nebo Rawenou??

Semice

(Mirek, 5. 5. 2008 0:29)

V Semicích mají být závody ještě 30.8.(jednodenní),tak pokud bude solidní účast,zkusím se tam dostavit...Ale přeci jen je to týden po finále ZP,tak uvidíme.

Semice foto a postřehy

(pavel, 4. 5. 2008 22:07)

Na adrese http://horses.rajce.idnes.cz/Semice_08/ jsou nějaké fota z maratonu.
Jinak, kdo byl, asi nelitoval. Krásné prostředí, překážky pěkně v hromadě, prakticky přehlédnuté ze dvou míst. Bouřky sice mírně znepříjemnily pohodu, ale většinu dne svítilo slunce a byl to, alespoň pro mne příjemně strávený den. Je potřeba pochválit pořadatele. Sice nejatraktivnější překážkou byla voda s vodotryskem, ale i ostatní překážky byly celkem zajímavé. Kdyby bylo sucho asi by na trojce více létaly drny, tak to bylo jak na klouzačce. Na trojce mně zaujaly dva výkony-strach náručního koně se spřežení M Hejla a tím vzniklé potíže a R Moravce kdy i s přísedícím v poloze spidermanů (hlavou dolů) zapínali postraňky.

Semice(Pavel)

(Mirek, 3. 5. 2008 0:49)

Bohužel v Semicích nejsem a přišel jsem k tomu až teď - zkoušel jsem to na dvou počítačích a otevřít mi to taky nejde "Soubor je poškozen..."

Semice

(pavel, 2. 5. 2008 22:39)

Nevíte, někdo, kdy začíná maraton. Na webu spřežení mně nejde startka otevřít, hlásí to chybu.
Dík za info

Semice

(pavel, 29. 4. 2008 23:09)

Na stránkách spřežení je seznam přihlášených kočárů. Je možno hledat favority.

NHK

(Mirek, 28. 4. 2008 8:31)

Určitě to nebyla žádná legrace,co se týká zapisování,komentování,zpracování výsledků atd.Se vším,co je zde v diskuzi uvedeno se dá souhlasit.Jen opravdu doufám,že k tomu poučení dojde a příště to bude zase o něco lepší.
Mě osobně trochu zklamal televizní záznam,důvody jsem už napsal.

NHK

(pavel, 27. 4. 2008 16:07)

Je jasné, že zapisovatelka zapisuje jen pro potřeby komentátorů a ofi čas je ten co napíše rozhodčí na protokol. Jinak jsem viděl, že světelná tabule umístěná mezi ovesnou a jezírkem byla čitelná jen u jezírka a i to s potížemi. Tabule u metrů byla zas postavená tak šikovně, že ji bylo vidět jen z některých míst a to ne celou. U ovesné rozhodčí nekontroloval důsledně shoditelné prvky a jednou musel být start opakován.

fuj chyby

(HelenaG, 27. 4. 2008 13:57)

... a omlouvám se a poučím z chyb (vYzdvihuji)... sorry.

re Pavel

(HelenaG, 27. 4. 2008 13:53)

Od zahájení maratonu do soutěže jedniček jsem zapisovala já :o) Takže ti mohu potvrdit, že to šichta je, protože ze 4-6 překážky nehlásili časy vůbec, zmatené bylo zpočátku číslování (pony a singly), v budce jsme se sotva tři + papíry vešli a výhled skutečně nebyl (viz foto Franty s dalekohledem :o). Navíc komunikace s německým komentátorem v angličtině.. (jemu tedy ale, stejně jako Frantovi, všechna čest!) To si ještě před budku chtěl Honza Exnar postavit ráno dva kočáry, načež byl Frantou už poněkud ostřeji vykázán - neviděli bychom ani na můstek u kůrkáče. Též kdyby stánky vpravo stály o 100 m dozadějc, bylo by lépe - a vyvýšená špačkárna by třeba nebyla. Ve fofru, kdy ti najednou hlásí časy tolik překážek, je potřeba být na obou stranách přesný a mít přehled (vizdvihuji práci na čísle 1!). Ve finále jsme ani nehlásili časy, které nám překážkoví pouze "odhadovali", protože např. neviděli sami na tabuli. Jsem ale přesvědčená, že příště to bude veselejší a dokonalejší :) Nevadí mi chyby, pokud se z nich dá poučit (a poučí).
Pes: Ta zapisovatelka zapisuje pouze pro potřeby komentátorů. Oficiální zápisy se dělají u překážek a pak na kolech sváží do hřebčína, kde letos Jarda Kosař výsledky zpracovával.

NHK

(pavel, 22. 4. 2008 19:41)

Špatně napsáno, moje chyba, nerozčiluje mně slovo vozárna , to bylo jen takové popíchnutí. Jinak ještě tento výraz nezareg.
Stran zápisu výsledků. Loni psali, tedy u jezírka , ovesná a metry(u metrů byl místo desky kámen) - ostatní pokud měli tabule a psali u vjezdu nevím neobíhal jsem to dokola. Pan Petřík je komentátor "1*******". Jeho německý kolega se taktéž snažil, bylo slyšet, že ví o čem mluví.
Nachomejtl jsem se k debatě ing. Gotthardové s přáteli, kteří jí vytýkali transparenty ověšené překážky a další věci - z debaty vyplynulo, že peníze se potřebují.
Stanoviště komentátorů je na tom místě od prvních závodů. Možná by to do budoucna chtělo postavit nejakou "špačkárnu". Ale to je všechno o penězích. Pokud, jak jsem si všiml, všechno zapisovala jedna zapisovatelka, tak klobouk dolů. Když se vezme, že se pohybovaly po maratonu rázem 4 kočáry tak to bylo co jedna minuta to čas. Od 8 do půl šesté - slušná šichta

vozárna :)

(HelenaG, 22. 4. 2008 17:43)

Pavle, nevím, co tě na tom slangu tak rozčiluje. Vozárna se běžně používá. Naopak u chlaďasů se říká formanka.
Jinak obdivovala jsem chlapíka na dřevech, který výsledky psal na papír - přeběhnout celou překážku dolů, po lávce přes vodu, zapsat (v jednu chvíli psal 3 výsledky najednou z hlavy) a fofrem nahoru na start. Dokonalé. U ostatních překážek, přiznám se, jsem nesledovala. Určitě by to sneslo ještě více pomocníků, i organizátoři by měli více klidu. Příště také myslet na to, jak se komentuje komentátorům, když vidí jen 1 překážku (a druhou s dalekohledem po vyklonění z budky) a když jim ze dvou překážek nikdo nehlásí časy. Celkový dojem mám ale pozitivní a už se těším na další. Vozárnu ;o))

Rudolfův pohár na ČT4

(Mirek, 22. 4. 2008 17:31)

Tak jsem z toho záznamu tak trochu na rozpacích,ale asi těžko se dá do 50 minut dostat vše.Co mě tam ale vadilo - nevím,odkdy tam byla televize,ale zcela chyběly záběry z drezury,snad mohly být představeny všechny překážky maratonu (pevné kamery byly na třech),nevím proč komentátoři v drtivé většině případů neřekli,jaké koně (plemeno) je v zápřeži a v neposlední řadě se asi zapomnělo na soutěž poníků (ale to si nejsem úplně jistý,měl jsem výpadky signálu).
Asi tolik k tomu.Co si myslíte Vy ?

NHK (pavel, 22. 04. 2008 10:07)

(Mirek, 22. 4. 2008 11:49)

Asi to tak je...K tomu videu - já když sem něco dávám,tak je to vždy odkaz,protože kapacita tady na serveru je asi 5 MB.Ale kdybys to zkusil třeba dát na N-joy nebo Youtube,tak by to určitě šlo.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »