Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vozatajské závody Moravský Krumlov

pavel3. 7. 2008 8:10

O uplynulém víkendu proběhly další vozatajské závody, který byly taktéž jako kvalifikační na Zlatou podkovu do Humpolce. Kromě již známých jezdců se na závodech objevily i nové tváře. V poníkách to byl Tomáš Palán( svého času působil jako přísedící ing. Kratochvílovi) se spřežením poníkukarek a Šimon. V maratonu podali velmi dobrý výkon- skončili druzí za matadorem Jirkou Votoupalem. Svůj podíl smůly si opět vybrala mgr. Pospíšilová -Tato maratonská trať ji nějak nesedí.
V jedničkách těch nových tváří bylo několik. Poprvé se na kolbišti představili Fridrichová Tatiana a Stískal Zbyněk, asi po druhé se představil Minarčík Jan a i František štamfest a mgr Nývlt Karel jsou jezdci , kteří se prezentovali na závodech až letos. Výkony podali všichni maximální a ať se umístili jakkoliv, je potřeba je povzbudit a poděkovat. Mezi jedničkáři se ataktáž objevila staro-nová tvář a to další z rodu Nesvačilů. Radek nesvačil býval svého času jezdcem jednospřeží a před pár lety závodění nechal, teď se objevil zpět , sice jako přísedící svého mladšího bratra Jana. Po maratonu byl jeho výkon odbornou veřejností oceněn a určitě přispěl k tomu, že Jan Nesvačil vyhrál maraton. V párových soutěžích se uplně nové tváře neobjevili, ale Leoš Císařovský patří taktéž mezi závodníky , kteří se objavili na kolbištích až letos. Když už vzpomínám novosti tak je potřeba připomenout, že i Marek Jirgala byl nový - nový v tom, že měl nové spřežení, se kterým byl na prvních závodech.
Ve čtyřkách se nového mic nepředstavilo. Sice Kateřina Sklenská po halovce na Albertovci prohlásila , že bude jezdit jen páry , ale přece se na domácí půdě prezentovala se čtyřkou. Sice má jeden primát - ve svém spřežení zapřahá reprezentata Frísů. Jinak výkon spřežení K.Sklenské byl velmi dobrý, koníci se velmi ochotně točili a např. v překážce č.3 se točila tam, kde si netroufli ani páraři. Jinak ostatní účastnící účastníci podali standartní, standartní velmi dobré výkony. U spřežení Ladislava Jirgaly je vidět, že koníci se závody od závodů lepší.
Jinak si myslím, že závody byly velmi dobře připraveny, za což je potřeba přípravnému týmu vzdát holt a dík a Ti co nepřišli můžou jen litovat.

Re:lady_horse

Mirek28. 6. 2008 20:03

Díky za uznání.Momentálně to tady zas až tak nádherné není,díky vichřici.A dotklo se to i hřebčína a nejbližšího okolí.Viz odkaz na článek v sekci "Zprávičky".Koně i lidi jsou ale v pořádku !!!Na Pavla se optám.

náádhera..:-* :)

lady_horse27. 6. 2008 22:16

tohle jsou opravdu supr stránky! v hřebčíně ve slatinanech jsem byla sice pouze jednou...ale i tak je to zážitek na cleý život! máte to tam opravdu nádherné! a tak jsem se chtěla zeptat. byla jsem tam vloni s táborem na výletě a prováděl nás tam jeden kluk jménem pavel. říkal že jeho otec je tam zaměstnaný... teda apson myslim:-D jen jsem se hctěla zeptat, jestli tam ten pavel pořád je, a jestli na něho nemáte nějaký kontakt..?

startka HM

Mirek4. 6. 2008 14:41

Startka je ode dneška k dispozici na příslušné stránce

závody Heřmanův Městec

Jana4. 6. 2008 9:55

Uzavěrka přihlášek na závody byla 2.6. Nebyl by k dispozici alespoň předběžný seznam startujících,ať víme na co se máme těšit v jednotlivých kategoriích?

noticka

pavel26. 5. 2008 20:07

Zpracování výsledků na větších závodech dělá p. Kosař, který je potom dává na web. neznám přesný mechanismus jak je to s jeho účastí přímo na závodech, ale asi jej musí pořadatel pozvat = zaplatit cesťák..... Jinak dává na web asi až pořadatel výsledky pošle.
Jinak udělal jsem i něco málo fotek a videí, ale jaksi mně od minulého týdne hapruje domácí PC tak nevím kdy to zveřejním.

Závody spřežení Ruda

pavel25. 5. 2008 22:41

No jak vidno, o průběhu závodů v Rudě žádná zpráva, tak aspoň něco málo. Účast 6 jedniček, 7 párů. Vítěz drezury jedniček Pavel Drbohlav s klisnou Feketa. Vítěz dvojek domácí Alexandr Soukup s Galicií a Gramem. V maratonu si pravděpodobně vítězové drezury nepohoršili, neboť co jsem viděl, tak na překážkách byli jedni z nejrychlejších, Alex. Soukup na některých rychlejší než jedničkáři.

Závody spřežení RUDA

Mirek21. 5. 2008 13:47

Hledám zpravodajce a fotografa ze závodů v Rudě.Chcete-li mi někdo pomoci,napište.Díky.

Ksiaz

Mirek20. 5. 2008 0:15

No jo,chybička se vloudila...Polepším se.

CAI - Ksiaz

pavel19. 5. 2008 13:25

A i v jednospřeží si nakonec dokázal český zástupce (Tomáš Jelinek) polepšit.Pěkné !!!
Se kterou kobylkou v jedničkách Tomáš závodil? marushkou nebo Rawenou??

Semice

Mirek5. 5. 2008 0:29

V Semicích mají být závody ještě 30.8.(jednodenní),tak pokud bude solidní účast,zkusím se tam dostavit...Ale přeci jen je to týden po finále ZP,tak uvidíme.

Semice foto a postřehy

pavel4. 5. 2008 22:07

Na adrese http://horses.rajce.idnes.cz/Semice_08/ jsou nějaké fota z maratonu.
Jinak, kdo byl, asi nelitoval. Krásné prostředí, překážky pěkně v hromadě, prakticky přehlédnuté ze dvou míst. Bouřky sice mírně znepříjemnily pohodu, ale většinu dne svítilo slunce a byl to, alespoň pro mne příjemně strávený den. Je potřeba pochválit pořadatele. Sice nejatraktivnější překážkou byla voda s vodotryskem, ale i ostatní překážky byly celkem zajímavé. Kdyby bylo sucho asi by na trojce více létaly drny, tak to bylo jak na klouzačce. Na trojce mně zaujaly dva výkony-strach náručního koně se spřežení M Hejla a tím vzniklé potíže a R Moravce kdy i s přísedícím v poloze spidermanů (hlavou dolů) zapínali postraňky.

Semice(Pavel)

Mirek3. 5. 2008 0:49

Bohužel v Semicích nejsem a přišel jsem k tomu až teď - zkoušel jsem to na dvou počítačích a otevřít mi to taky nejde "Soubor je poškozen..."

Semice

pavel2. 5. 2008 22:39

Nevíte, někdo, kdy začíná maraton. Na webu spřežení mně nejde startka otevřít, hlásí to chybu.
Dík za info

Semice

pavel29. 4. 2008 23:09

Na stránkách spřežení je seznam přihlášených kočárů. Je možno hledat favority.

NHK

Mirek28. 4. 2008 8:31

Určitě to nebyla žádná legrace,co se týká zapisování,komentování,zpracování výsledků atd.Se vším,co je zde v diskuzi uvedeno se dá souhlasit.Jen opravdu doufám,že k tomu poučení dojde a příště to bude zase o něco lepší.
Mě osobně trochu zklamal televizní záznam,důvody jsem už napsal.

NHK

pavel27. 4. 2008 16:07

Je jasné, že zapisovatelka zapisuje jen pro potřeby komentátorů a ofi čas je ten co napíše rozhodčí na protokol. Jinak jsem viděl, že světelná tabule umístěná mezi ovesnou a jezírkem byla čitelná jen u jezírka a i to s potížemi. Tabule u metrů byla zas postavená tak šikovně, že ji bylo vidět jen z některých míst a to ne celou. U ovesné rozhodčí nekontroloval důsledně shoditelné prvky a jednou musel být start opakován.

fuj chyby

HelenaG27. 4. 2008 13:57

... a omlouvám se a poučím z chyb (vYzdvihuji)... sorry.

re Pavel

HelenaG27. 4. 2008 13:53

Od zahájení maratonu do soutěže jedniček jsem zapisovala já :o) Takže ti mohu potvrdit, že to šichta je, protože ze 4-6 překážky nehlásili časy vůbec, zmatené bylo zpočátku číslování (pony a singly), v budce jsme se sotva tři + papíry vešli a výhled skutečně nebyl (viz foto Franty s dalekohledem :o). Navíc komunikace s německým komentátorem v angličtině.. (jemu tedy ale, stejně jako Frantovi, všechna čest!) To si ještě před budku chtěl Honza Exnar postavit ráno dva kočáry, načež byl Frantou už poněkud ostřeji vykázán - neviděli bychom ani na můstek u kůrkáče. Též kdyby stánky vpravo stály o 100 m dozadějc, bylo by lépe - a vyvýšená špačkárna by třeba nebyla. Ve fofru, kdy ti najednou hlásí časy tolik překážek, je potřeba být na obou stranách přesný a mít přehled (vizdvihuji práci na čísle 1!). Ve finále jsme ani nehlásili časy, které nám překážkoví pouze "odhadovali", protože např. neviděli sami na tabuli. Jsem ale přesvědčená, že příště to bude veselejší a dokonalejší :) Nevadí mi chyby, pokud se z nich dá poučit (a poučí).
Pes: Ta zapisovatelka zapisuje pouze pro potřeby komentátorů. Oficiální zápisy se dělají u překážek a pak na kolech sváží do hřebčína, kde letos Jarda Kosař výsledky zpracovával.

NHK

pavel22. 4. 2008 19:41

Špatně napsáno, moje chyba, nerozčiluje mně slovo vozárna , to bylo jen takové popíchnutí. Jinak ještě tento výraz nezareg.
Stran zápisu výsledků. Loni psali, tedy u jezírka , ovesná a metry(u metrů byl místo desky kámen) - ostatní pokud měli tabule a psali u vjezdu nevím neobíhal jsem to dokola. Pan Petřík je komentátor "1*******". Jeho německý kolega se taktéž snažil, bylo slyšet, že ví o čem mluví.
Nachomejtl jsem se k debatě ing. Gotthardové s přáteli, kteří jí vytýkali transparenty ověšené překážky a další věci - z debaty vyplynulo, že peníze se potřebují.
Stanoviště komentátorů je na tom místě od prvních závodů. Možná by to do budoucna chtělo postavit nejakou "špačkárnu". Ale to je všechno o penězích. Pokud, jak jsem si všiml, všechno zapisovala jedna zapisovatelka, tak klobouk dolů. Když se vezme, že se pohybovaly po maratonu rázem 4 kočáry tak to bylo co jedna minuta to čas. Od 8 do půl šesté - slušná šichta